Son Haberler

 

gb

IODA TÜRKİYE’YE MERHABA

Bu yolculuk bundan yaklaşık 1,5 yıl önce eksikliğini hissettiğimiz temel bir ihtiyacı fark ederek başladı. Türkiye’de, Organizasyonel Gelişim alanında çalışan bir mesleki platformun olmadığını fark ettiğimizde, bu ihtiyacı karşılamak ve bir araya gelmek için harekete geçmek istedik. IODA -Uluslararası Organizasyonel Gelişim Platformu- Global Yönetimi ile ilk iletişim kurduğumuzda ve bu hayalimizden bahsettiğimizde ise, müthiş bir destekle karşılaştık. Adım attığımız ilk günden beri, heyecanla çalışıyor, büyüyoruz…

IODA; organizasyonel gelişim profesyonelleri, danışmanlar, insan kaynakları yöneticileri, akademisyenler ve sosyal bilimcilerin biraraya gelerek kendi etki alanlarında, organizasyonel ve sosyal gelişimi desteklemeleri hedefiyle 1986’da kurulmuş, 50 farklı ülkede faaliyet gösteren uluslararası bir platform. Biz de bu global platformun Türkiye’deki yapılanması olarak; farklı düşünce okullarına,metodlara ve uygulamalara açık bir paylaşım ortamı yaratarak, Organizasyonel Gelişim alanına katkıda bulunmak ve bu katkı aracılığıyla değişimi tetiklemek için varız.
Bugüne kadar lansmanımızı gerçekleştirdik, 4 ayrı komite için toplantılar yaptık, Portland’daki Dünya Organizasyonel Gelişim Zirvesi’ne katılım gösterdik, orada Türkiye’yi temsil ettik, yılbaşı yemeğinde buluştuk. Kısaca çok çalıştık, çok keyif aldık.

16 Ocak 2016 Cumartesi günü, Türkiye’nin ilk uluslararası Organizasyonel Gelişim Platformu olan bu oluşumun geleceğini konuşmak için bir ortak akıl çalıştayı düzenliyoruz.

Bu önemli günde, IODA’yı, geleceğini, mevcut ve gelecekte oluşabilecek komiteleri, strateji ve aksiyonları birlikte tartışma ve fikir, deneyim paylaşma fırsatımız olacak.

IODA Türkiye’nin geleceğini şekillendirdiğimiz bu önemli dönemde, İK ve Organizasyonel Gelişim profesyonellerini aramızda olmaya davet ediyorum.
2016, biz, sevdiklerimiz, dokunduğumuz organizasyonlar ve Dünya için harika bir yıl olsun.


de

IODA TÜRKİYE, LANSMAN TOPLANTISIYLA YOLCULUĞUNA BAŞLADI

9 Ekim 2015 tarihinde Karaköy Yazane’de gerçekleşen lansman toplantısına, farklı sektörlerden ve iş kollarından profesyoneller katıldı. Toplantıda katılımcılara, IODA Türkiye’nin kuruluş amacı ve hedefler hakkında detaylı bilgi verildi. Kurucu üyelerin katılımıyla gerçekleşen toplantı keyifli anlara sahne oldu.


 

 

2. DÜNYA ORGANİZASYONEL GELİŞİM BULUŞMASI PORTLAND’DA GERÇEKLEŞTİ

ge2
Organizasyonel gelişim alanında Dünya çapında faaliyet gösteren IODA’nın, farklı ülkelerden profesyonellerin katılımıyla 17-20 Ekim 2015 tarihlerinde ABD’nin Oregon eyaleti, Portland şehrinde gerçekleşti. IODA Türkiye’nin Kurucu Başkanı Gözde Berber Özbalaban’ın da konuşmacı olarak katıldığı buluşmada, organizasyonel gelişim günümüzdeki gelişmeleri ve geleceğe dönük yeni fikirler paylaşıldı. 22-27 Ağustos tarihlerinde Hindistan’ın Mysore kentinde gerçekleşecek olan 2016 buluşmasında sizler de yerinizi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


 

 

ge3

IODA TÜRKİYE KOMİTELERİ ÇALIŞMALARINA BAŞLADI
Organizasyonel gelişim alanında Türkiye’de farklılık ve farkındalık yaratmak üzere faaliyetlerine başlayan IODA Türkiye, kendi bünyesinde oluşturduğu alt çalışma komiteleriyle yoluna devam ediyor. Organizasyonumuz içerisinde yer almak isteyen farklı alanlardan profesyonellerin ihtiyaçları göz önüne alınarak oluşturulan IP & akademik çalışmalar, eğitim, kurumsal iletişim ve üyelik komitelerinin, IODA Türkiye’nin faaliyetlerinde geniş bir yere sahip olması hedeflenmektedir.

IODA Türkiye bünyesinde yürütülecek çalışmalara ait detayların paylaşıldığı ve çalışmalara katılacak gönüllülerin başvurularının alındığı komite toplantıları, 03-12 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleşti. Yapılan toplantılarla, 16 Ocak 2016 tarihinde yapılacak “1. IODA Gelecek Çalıştayı”na ilişkin ilk adımlar atılmış oldu.


ge4IODA TÜRKİYE GÖNÜLLÜLERİ AKŞAM YEMEĞİNDE BULUŞTU
27 Kasım 2015 tarihinde “IODA Türkiye 2. Genel Katılıma Açık Toplantı”sı, mevcut gönüllülerimiz ve IODA Türkiye’yi yakından tanımak isteyen yeni gönüllülerimizin katılımıyla Titanic City Hotel Taksimde gerçekleşti.

IODA Türkiye’nin yol hikayesi ve organizasyon yapısının anlatıldığı gecede, Kurucu Başkan Gözde Berber Özbalaban, Özlen Karaçal ve Merve Türel söz alarak katılımcılara IODA Türkiye hakkında detaylı bilgiler verdi. Gecenin sonunda, Ocak 2016’da yapılacak olan “1. IODA Türkiye Gelecek Çalıştayı” ön çalışma grubu gönüllüleri seçildi.

 

 


 

116 OCAK’TA KİMSEYE RANDEVU VERMEYİN, ÇALIŞTAYA DAVETLİSİNİZ!

IODA Türkiye Gelecek Çalıştayı
Kurucu üyeler tarafından sosyal medya üzerinden yapılan duyurular ile haberdar olduğum IODA Türkiye oluşumunun bende yarattığı ilk etki “merak” oldu. Grubun yaptıkları çalışmalarla ile ilgili içten paylaşımlarını uzaktan izlerken bu oluşumun bir parçası olmayı istedim. Gözde’nin bu oluşumun lideri olması da isteğimi destekleyen en önemli unsurlardan biriydi.

Eylül ayında lansman toplantısı için davet aldığımda, toplantının doğum günümde gerçekleşeceğini görünce içimden “bu bir işaret dedim” ve lansman organizasyonuna katıldım. Uzun yıllardır “Dönüşüm Danışmanı” rolü ile kurumlara ve bireylere rehberlik etmeye çalışan, organizasyonel gelişim kavramının tüm yönetim ile birlikte ele alınması gereken “bütünsel bir bakış açısı” gerektirdiğine inanan biri olarak, anlatılanlar beni içine alıverdi. Hem ülkemizde, bu kavramın hak ettiği anlamını ortaya koymak, hem de bunu büyütmek için müthiş bir fırsat vardı. Üstelik Global bir bilgi ağının desteği ile…

Platform için uzunca bir süredir heyecanla çalışan bu ekibin oluşturdukları 4 komiteden birisinde çalışmak üzere gönüllü oldum. Bizlerde heyecanla çalışmalara başladık, komite toplantıları yapıldı. Gözde’nin Portland’da yapılan yıllık IODA Global zirvesine katılımının ardından bilgi paylaşımı ve “IODA Türkiye’yi bir adım ötesine nasıl taşırız?” sorusunu merkeze alan, yüksek katılımla gerçekleşen organizasyonda, bu adım için tüm gönüllülerimizle yapacağımı bir ortak akıl çalıştayının bizi çok aydınlatacağı görüşünde fikir birliği sağlandı. Bu çalışmanın gerçekleşebilmesi için kimler tasarımda görev almak ister, sorusuna el kaldıran gönüllü 12 arkadaşımla birlikte çalıştay için hazırlık sürecini başlattık.

Çalıştayın IODA Türkiye için çok önemli bir adım olduğunun bilinci ile her detayı masaya yatırdığımız toplantılar yaptık. Gönüllülerimiz titizlikle bu çalışmalara katkı sağlarken, çalışmalarımıza mekan sağlayarak, gönderdiğimizi soru e-postalarını cevaplayarak, yüreğiyle destek olanlarımız oldu.

Büyük gün 16 Ocak 2016 Cumartesi…
O güne hazırlanmak bile bizi büyüttü, geliştirdi, çok soru sormamız için vesile oldu. Şimdi hep birlikte o günü deneyimleyerek 2016 yılımızı planlamak ve ileriye daha sağlam bakmak için temel oluşturmak için gün saymaya başladık. Türkiye’nin ilk uluslararası Organizasyonel Gelişim Platformu olan bu oluşumun geleceğini konuşmak üzere IODA Türkiye’nin geleceğini şekillendirmeye adım atacağımız bu önemli güne İK ve Organizasyonel Gelişim profesyonellerini aramızda olmaya davet ediyorum.

2016, insanı merkezine alan, sevgiyle nasıl daha iyiye gideriz sorusuna sihirli cevaplar bulduğumuz bir yıl olsun…


2

 

IODA Türkiye Ailesi Yeni Yılı Kutladı

16 Ocak 2016’da yapılacak çalıştaya ait hazırlıkların hızla sürdüğü son günlerde hem biraz soluklanmak hem de biraz eğlenmek için IODA Türkiye ailesi, geniş katılımın olduğu bir gecede yaklaşan yeni yılı kutladı. 4 levent On1 Bistro’da yapılan gecede katılımcılar, birbirlerine aldıkları hediyelerle süpriz yaptılar.

Reklamlar

Gozde Berber hakkında

Consultant-Trainer @ Management Centre Turkiye #od #hr #management

Ocak 28, 2016 tarihinde Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: